Saturday, April 14, 2018

Jurgita: baldų salono konsultantė iš pragaro


Sveiki URTĖS VIRTUVĖS skaitytojai,

Po ilgos pertraukos gyvenimo būdo žurnalas grįžta su atgarsiais iš praeitą savaitgalį vykusios parodos “Namų pasaulis”.

Kaip gyveni? Blogo herojės Urtės gyvenime dabar vyksta didelės ir keistos permainos. Pirmiausia iš jų yra tai, kad po keletos metų gyvenimo Londone, Urtė yra grįžusi į Kauną. Kur šiuo metu ji gyvena pas tėvus. Visai kaip mokyklos laikais - tik šįkart mokykla yra vairavimo. Kuri, beja, įsikūrusi tame pačiame pastate, kaip ir gimnazija, kurią Urtė lankė nuo penktos klasės. 

Tad viskas iš esmės taip, kaip prieš penkerius metus, tik kadangi užaugau ir mečiau - neberūkau priešais esančiame Ramybės parke. 

Taip pat po skaudaus romantinio pralaimėjimo asmeniniame gyvenime, Urtės pagrindine veikla tapo klausimo “ką dabar daryti” svarstymai, knygų skaitymas ir potencialaus įdomaus darbo Lietuvoje ir kažkur šilčiau, paieškos. 

Kodėl “Namų pasaulis”? : jeigu Urtės gyvenimas nebūtų atsiduręs šitoje kryžkėlėje, niekas jos nė su lazda nebūtų nuvaręs į Žalgirio Arenoje vykusią parodą. Tačiau kai pagalvoji, prasmingos veiklos stygius, ne vieną padorų žmogų iš kelio išvedė. Taip ir Urtei nutiko. Dar prisidėjo ir gautas nemokamas pakvietimas. 

“Namų pasaulis” labai svarbu paminėti, kad toje parodoje nieko nei paragauti, nei šiaip įdomaus nebuvo. Tarp galybės žmonių pavyko įžvelgti tik boilerių, plytų ir akmens pavyzdžių, pjaustyklių kopūstams ir namų šildymo sistemų. Tad blogo herojei su mažuoju broliu išvydus baldų kampelį, o priėjus dar ir pastebėjus vazelę su vyšniu likeriu įdarytais saldainiais, kaipmat palengvėjo. Netrukus gimė, tą akimirką, atrodęs pats šauniausias planas - eiti atsisėsti ant patogiai atrodančios sofos ir valgyti saldainius.

Jurgita iš pragaro: kas būtų pagalvojęs, kad ir taip ne pačią šauniausią parodą dar labiau sugadins baldų kampelyje dirbanti bjauri moteris? 

Kol Urtė su broliu, pagaliau atradę smagią veiklą, bandė sofą ir valgė saldainius, kaip vėliau išaiškejo, konsultantė Jurgita, atėjo drumsti ramybės. Pasirodžiusi ėmė aiškinti, jog saldainių ant sofas valgyti negalima, nes sofa išsiteps ir už ją teks sumokėti. Urtei pasakius, kad sofa puiki ir ištepusi mielas ją nusipirks, Jurgita iš pragaro atšovė, jog akivazidu, kad sofos blogo herojė su aštuoniolikmečiu broliu, nusipirkti neišgalės. Tada Urtei ir teko išsiaiškinti, koks bjaurosios moters vardas ir kokią kompaniją atstovauja, kad parašyti blogą atsiliepimą. 

Grafikos dizaineris išelbėjo Jurgitą iš pragaro: kadangi greitai Urtė Jurgitos darbovietės vardą pamiršo, o ant sienos kabantis logotipas pasirodė ęsas neišskaitomas, apie Jurgitos bjaurumą jos darbo vietei praneišti nepavyko.

Netikėtas likimo posūkis: po insidento su Jurgita, paroda pasidarė dar nykesnė, tad Urtė su broliu patraukė išėjimo link. Tiesa, kelias išėjimo link vedė per džekuzi stendą, ne tik stovėjo tikras džekuzis, bet ir dirbo malonūs žmonės, kurie siūlė eiti maudytis.

Prie pat išėjimo durų, buvo dar vienas baldų standas su sofomis. Po skaudžios ankstesnės patirties baldų kampelyje, Urtė su broliu sofas bandė apeiti dideliu lanku. Tačiau jų baimę išvydusi šio baldų salono darbuotoja, parodos lankytojus pakvietė ne tik prisėsti, bet ir pasivaišinti saldainiais, kas atėmė žadą. 

Mielaširdinga konsultantė buvo visiškai kitokia nei iš pragaro kilusi Jurgita - moteris šypsojosi, saldainiais vaišintis vis siūlė ir siūlė, lyg močiutė per Kūčias, o vėliau net ir atnešė vandens. Ir ne šiaip plastikinę stiklinę iš vandens aparato, o šaltą buteliuką skaniausio vandens Neptūno. Dar klausė, ką jaunimas veikia ir pati dalinosi savo edukaciniais išgyvenimais - kaip labai ji mokėsi dailę: ir bakalaurą, ir magistrą ir dar kursus Vokietijoje, bet vistiek kvailoje parodoje turinti dirbti. Malonus pokalbis ant patogios sofos ir saldainių pilnas indas, rodos, niekad nebūtų pasibaigęs, jei ne žmonių, norėjusių pamatyti kaip sofa išsilanksto į lovą, atvykimas. Blogo herojė su broliu buvo priversti atsistoti, o geroji konsultantė juos nueinant išlydėjo šiltais linkėjimais. 

Pabaigai: Jeigu esi Jurgitos viršininkas - daryk išvadas.

Ačiū!

1 comment:

  1. Maniau tu jau emigravusi iš liLietuv bet vat jau kuris laikas keletos menesių laikotarpyje uzmatyta rajone ��

    ReplyDelete